בריקים

בריקים

לבריקים תפקידים ותפקודים רבים וחשובים.  רבים מאיתנו יודעים שניתן להתקין אותם במטבח ובחדרי האמבטים ו/או השירותים. כי הם טובים בלהסתיר את רטיבות והלחות. ועם זאת, אנשים רבים וטובים מבינים עם הזמן שיש להם יותר מה להציע. לא רק בחדרים רטובים, אלא בחללים אחרים בבית. בין היתר, כי הם מהווים לוק ייחודי שמשדרג את הנראות הכללי, ברבים מהאזורים בו הם מיושמים. ולא רק שאבני הבריקים מאפשרות לוק ייחודי, הן גם מגנות על הקירות ושומרות מפני נזק.

איך לבחור את אבני הבריקים המתאימות לך?

בעולם של אינספור אפשרויות לחיפויי קיר, לעתים, הפשטות מדברת בעד עצמה. לא כי זה וויתור על יצירתיות, אלא כי זו הבנה שהדבר הפשוט הוא הבסיס לכל העיטורים שבאים אחר כך. אחד היתרונות המעניינים לאבני הבריקים, הוא יכולתן להתאים כחיפוי לקיר כמו אריחי קרמיקה, או אפילו גרניט פורצלן. נוכל לדמיין לבנים מלבניות, להן מראה טבעי וכפרי המעניקות לוק פשוט, חם ועשיר לבית.

 

איך להבדיל בין סוגי בריקים קיימים?

אבני הבריקים הן לא טרנד חדש בענף הבנייה. יש ממש מקצוע (בלועזית) הנקרא bricklayer. מניח בריקים. יש שרואים באבני הבריקים חומר עתיק. לקטגוריית הבריקים שני סוגים עיקריים, או מרכזיים. ישנם בריקים שהגיעו אלינו כתוצאה מפירוקם של מבנים ישנים. כך שמדובר בבריקים עם וותק. ניתן לזהות אותם כיוון שהם עשויים חימר טבעי בעבודת יד (ברבים מהמקרים). באם זה המצב, היתרון בהם הוא שאין בריק אחד זהה בדיוק למשנהו. הסוג השני של הבריקים, הוא אבני הבריקים המודרניות. אותן מייצרים דווקא בטכניקות מודרניות יותר, ואפשר שיהיו להן צבעים שונים (אפילו באותה לבנה) ואף גימור עכשווי או אפילו מיושן. הן לא בדיוק אבני בריקים אותנטיות וישנות אך הן יכולות לדמות את המראה שלהן אם רוצים.

 

אילו חומרי אבני בריקים קיימים לשיווק וייבוא?

הבריקים של היום מיוצרים ממספר חומרים אפשריים. כאמור, הבריקים של פעם, אלו שניתן לקבל גם כתוצאה מפירוק מבנים ישנים – עשויים חימר. כדרך שיטות מודרניות עכשוויות ניתן לקבל אבני בריקים עשויות בטון, סידן סיליקט, חרס ואפילו צפחה. חומר הגלם שנבחר עבור אבני הבריקים ישפיע על הופעתן. אלו העשויות חימר יגיעו בצבע אדום, כתוצאה מערבוב המינרלים בטמפרטורות הגבוהות הקשורות לאפיית הבריקים בכבשן. בעוד בריקים מסידן סיליקט יהיו צבועים צהוב או לבן עקב ריכוז גבוה של סיד. בעוד האפורים מבניהם, יהיו, איך לא – מבטון. אם כי, גם לבטון יש מנעד צבעים משל עצמו.

אבני בריקים מחימר נחשבות נפוצות יותר, באופן יחסי. תהליך יצירתן מתחיל מכריית חימר מהאדמה העצמה כשלאחר מכן מתחילים לצקת אותו. בעוד החימר עדיין רטוב, יוצקים אותו לתבנית, מייבשים בשמש ומכניסים לכבשן כדי לאפות, כאמור, בחום גבוה מאוד. כשלאחר מכן ניתן לקבל אבן בריק אדומה. בריקים סינטטיים אינם נפוצים כמו אלו עשויי החימר וניתן לייצר אותם בתהליכים תעשייתיים. מי שמסתכל עליהן מקרוב ועושה זום אין יוכל לראות את ההבדל בינן לבין אבני בריקים מחימר. הסוג הסינטטי (תלוי במאפייניו) יכול להיות עמיד יותר לחום לכן הן יותר מיועדות לחיפוי קירות פנימיים שלא אמור לעמוד אל מול האלמנטים שמחוץ לבית.

 

למי יכול להתאים חיפוי בריקים?

חיפוי מאבני בריקים יכולות להתאים מאוד לאנשים המחפשים חיפוי חזק שיכול להחזיק לאורך זמן, לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים (תלוי בהרכבו), לבודד נפלא מבחינה אקוסטית ותרמית ולהגיע בשלל גוונים וגימורים. כך שיש לבריקים גם איכויות פונקציונליות וגם איכויות עיצוביות. יש כאלו שיגידו שחיפוי בריקים יכול אפילו להעלות את ערך הבית, עקב המראה הייחודי שמעניק.

 

מהו מחירן של אבני בריקים בצפון?

בין אם מדברים על בריקים מחיר מהסוג המודרני, או בריקים מפירוק מחיר, עלותן של אבני בריקים יכולה להיות גבוהה באופן יחסי. ועם זאת, ברבים מהבתים, חיפוי והתקנת בריקים מתבצע דווקא על קיר אחד או שניים, לא על כל הקירות בבית. על כן, הסכום יכול להיות נמוך יחסית מאשר אם היינו רוצים ללכת על ביצוע התקנת בריקים בכל פינה וקיר ואף תקרה בבית כולו. באופן כללי, בריקים אותנטיים מפירוק ויבוא אישי יעלו יותר מאשר בריקים סינטטיים. בריקים עודפים, או בריקים במבצע יהיו בריקים בזול יחסית גם אם מדובר על בריקים מפירוק מחיר. כדי לבדוק כמה יעלו בריקים מפירוק בצפון, ניתן להיכנס אל קטלוג בריקים של אבן על אבן, ולראות מהו המחיר העדכני בימים אלו.

איך חברת אבן על אבן יכולה לעזור?

 

בקטלוג של אבן על אבן ניתן למצוא אבני בריקים שמקורן יבוא בריקים, כלומר, מארצות אחרות – אולי אפילו ממבנים ישנים. וזה כאמור הסוג "המקורי" או העתיק / אותנטי שציינו קודם לכן. ואפילו בריקים מסוג סינתטי,  שיכולים להתאים לקירות פנימיים בחלל הבית. באתר אבן על אבן ניתן למצוא בריקים שיווק, שיכול לתת ולהעניק עוד פרטים בנושא. למעשה, חברת "אבן על אבן" מתמחה בייבוא ושיווק של בריקים מאירופה, כדי לספק חומרים ללקוחות פרטיים המעוניינים לבנות, לשפץ או לשדרג את מראה ביתם. החברה מעניקה גם ייעוץ מקיף בנושאי תכנון, בחירת חומרים ובנייה עם בריקים. ניתן להיוועץ בקטלוג כדי להיווכח באספקת חומרי הגלם שהחברה מעמידה לרשות לקוחותיה.

התחל בשיחה
כיצד נוכל לסייע?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן